Sociálně terapeutická dílna Sokolov

Informace o sokolovských dílnách

Popis zařízení

Sociálně terapeutické dílny Sokolov se nacházejí ve středu města Sokolova poblíž hlavní pošty, nedaleko od autobusového i vlakového nádraží. V areálu dílen je prostorné parkoviště a před hlavním vchodem do dílen je vyhrazené parkoviště pro uživatele dílen.
Dílny sídlí v přízemí budovy Domova mládeže Střední školy živnostenské Sokolov v ulici K.H. Borovského 1267. Dílny jsou bezbariérové. Celková plocha dílen je cca 350 m2. Prostor dílen je rozčleněn do jednotlivých samostatných pracovišť. Součástí dílen je sociální zázemí včetně šatny pro uživatele.

Dílny disponují následujícími pracovišti (dílnami), které jsou využívány pro pracovní, vzdělávací a výchovné činnosti:

  • pracoviště dřevo, kov, keramika - pracoviště je vybaveno masivními pracovními stoly, ručním i elektrickým nářadím, elektrickou pásovou pilou, stojanovou vrtačkou, stolní bruskou, pokosovou pilou, hoblovkou, soustruhem na dřevo, prostornou profesionální keramickou pecí a elektrickým hrnčířským kruhem, pracoviště je vybaveno klimatizací
  • aranžérská dílna - pracoviště je vybaveno ručním nářadím, tavnými pistolemi, vybavením na odlévání svíček a mýdel, elektrickou pájkou na výrobu šperků, vybavením na fusing, nářadím pro drátkování a pletení košíků 
  • textilní a šicí dílna - pracoviště je vybaveno dvěma elektrickými šicími stroji, obnitkovacím šicím strojem, automatickou pračkou, parní žehličkou s žehlícím prknem, nůžkami, vybavením pro ruční i strojové šití
  • zácvičná kuchyň - pracoviště je vybaveno běžným kuchyňským vybavením a kuchyňskými elektrickými spotřebiči - varná konev, mikrovlnná trouba, elektrický sporák, lednička, mraznička, myčka apod.
  • pracoviště výpočetní techniky – pracoviště je vybaveno počítači, tiskárnou a připojením na internet  

Dílny mají velkou jídelnu, která je vybavena dataprojektorem, počítačem a plátnem. Zde se pořádají přednášky, promítání filmů a společné akce. Uživatelé k pracovní činnosti využívají také zahradu, na které ve skleníku pěstují rajčata a okurky a na venkovních záhoncích byliny, zeleninu a jahody.

U hlavního vchodu do dílen je Obchůdek u Mateřídoušky, kde lze koupit výrobky sokolovských sociálně terapeutických dílen.

STD_Sokolov