Napsali o nás

I velikonoční beránci z Mateřídoušky dostali letos roušky z 14. 4. 2020

eliskaV zácvičné kuchyni sokolovských sociálně terapeutických dílen a sokolovského denního stacionáře se tento týden pekli velikonoční beránci a zajíci.

Celý článek najdete ZDE.

Zdroj: Sokolovský deník

Denní centrum v Sokolově se proměnilo v malou manufakturu z 23. 3. 2020

eliskaV pravidelné rubrice Náš příběh vám představíme šicí dílnu, která vznikla v denním centru Mateřídouška v Sokolově. Místo klientů v ní šijí pracovníci centra bavlněné roušky, které předávají do pečovatelských služeb i na pobočky pošty.

Dílny denního centra Mateřídouška v Sokolově standardně pomáhají desítkám mentálně postižených klientů. Ti tady vyrábějí svíčky, mýdla nebo látkové tašky. Teď ale denní centrum pomáhá především lidem v pečovatelských službách a na radnicích.

Celý článek najdete ZDE.

Zdroj: Český rozhlas Karlovy Vary

Desítky lidí v Sokolově se zapojily do šití bavlněných roušek z 20. 3. 2020

eliskaV Česku platí zákaz vycházení bez ochrany obličeje, především úst a nosu. Nedostatek ochranných pomůcek ale po celé zemi vyvolal spontánní vlnu šití bavlněných roušek. K této iniciativě se přidali i různé organizace a lidé v Sokolově.

 Terapeutické dílny, dobrovolníci v Městském domě kultury i lidé v domácnosti. Ti všichni se v Sokolově zapojili do šití bavlněných roušek. Ochranných pomůcek je totiž pořád nedostatek a podle vládních nařízení nesmí nikdo vyjít na ulici bez zakrytého obličeje.

Celý článek najdete ZDE.

Zdroj: Český rozhlas Karlovy Vary

Starosta Chodova vyhlásil soutěž o nejhezčí roušku ze 17. 3. 2020

eliskaNa nutnost nosit v těchto dnech roušku upozorňují lidé z radnic v celém Karlovarském kraji. Starosta Chodova Patrik Pizinger dokonce vyhlásil městskou fotosoutěž o nejhezčí roušku. S jejich výrobou pomáhá v Chodově i řada dobrovolníků.

Politici chtějí jít sami příkladem a své fotky s rouškami uveřejňují na sociálních sítích. Protože je těchto ochranných pomůcek v republice nedostatek, zpravidla jde o ruční výrobu.

Celý článek najdete ZDE.

Zdroj: iDNES.cz - Karlovy Vary

Mateřídouška získá nové prostory v pečovatelském domě z 18. 2. 2020

eliskaHospodářskou budovu domu s pečovatelskou službou čeká rekonstrukce. Město by tu chtělo vytvořit nové zázemí pro pečovatelský dům a rovněž se sem přestěhují sociálně terapeutické dílny chodovského stacionáře Mateřídouška.

 „Už jsme oslovili projektanta, dokumentaci bychom měli mít k dispozici v závěru letošního září,“ upřesnil místostarosta Chodova Luděk Soukup s tím, že projekt za více než půl milionu korun bude řešit první i druhé patro budovy.

Celý článek najdete ZDE.

Zdroj: Sokolovský deník

Mateřídouška naladila hosty na Vánoce z 18. 12. 2019

eliskaVánoční pohodu a atmosféru mohli načerpat ti, kdo přišli na vánoční besídku do chodovského stacionáře Mateřídoušky. Strávili tu hodinku nejen v příjemném prostředí, ale klienti si pro ně připravili pásmo vánočních písní a básní, dokonce i ve znakové řeči, opět se malovalo a skládalo a besídku zakončilo i zdobení stromečku a sáňky, které přivezly spoustu dárků.

Celý článek najdete ZDE.

Zdroj: Sokolovský deník

Mateřídoušku navštívili Mikuláš, čert i anděl z 12. 12. 2019

eliskaMikuláš, čert a anděl nevynechali na své cestě ani DC Mateřídouška. Navštívili stacionáře i dílny v Sokolově a Chodově.

Klienti zazpívali družině mikulášské a čertovské písničky a za to dostali od Mikuláše pěkné dárečky. „Žádné ztráty nemáme, všichni zůstali. I když to někde hrozilo. Čertíci ale rozdávali jen milé úsměvy,“ konstatovala také s úsměvem ředitelka Mateřídoušky Věra Bráborcová.

Celý článek najdete ZDE.

Zdroj: Sokolovský deník

Mateřídouška vyrobila dárky pro potěchu duše ze 29. 11. 2019

eliskaZcela zaplněná byla vstupní aula Domu dětí a mládeže Bludiště v Chodově při úterní vernisáži prodejní výstavy Šikovné ruce Denního centra Mateřídouška.
Desítky dospělých i dětí si nenechaly ujít možnost být mezi prvními, kteří si budou moci zakoupit výrobky klientů sociálně terapeutických dílen z Chodova i Sokolova.

Celý článek najdete ZDE.

Zdroj: Sokolovský deník

STD centra Mateřídouška v Chodově nabízejí své služby už 10 let ze 14. 8. 2019

eliskaDenní centrum Mateřídouška nabízí v Chodově a Sokolově služby denního stacionáře a sociálně terapeutických dílen. Právě terapeutické dílny jsou v provozu deset let. Mateřídouška poskytuje služby klientům s lehčím a středně těžkým mentálním a kombinovaným postižením či poruchou autistického spektra, kteří ukončili školní docházku, až do 64 let věku. V čele společnosti stojí od začátku Věra Bráborcová, pro kterou je zásadní zachovat kvalitu poskytovaných služeb.

Celý článek najdete ZDE.

Zdroj: Český rozhlas Karlovy Vary

Mateřídouška díky maxištafetě získá téměř 9 tisíc Kč ze 17. 6. 2019

eliskaLetošní ročník netradičního a ojedinělého závodu 24hodinové Maxištafety, kterou již po 19. pořádal Školní atletický klub v Chodově, je minulostí. V letošním roce se na stadionu sešlo celkem 112 běžců.

Společně odkroužili během 24hodinové štafety 276 km a vyběhali tak pro Stacionář Mateřídouška 2763 korun. Z dobrovolného vstupného bylo pak vybráno dalších 6172 Kč, takže na konto Denního stacionáře Mateřídouška v Chodově poputuje letos 8935 Kč.

Celý článek najdete ZDE.

Zdroj: Regionzapad.cz

Mateřídoušce chybí půl milion. Pomůže sbírka? z 20. 5. 2019

sbirkaDenní centrum Mateřídouška otevřelo v říjnu loňského roku tolik potřebný stacionář i v Sokolově. Na rekonstrukci nevyužívané budovy družiny a jídelny bývalé 4. základní školy se podařilo získat dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP), kde je povinná pětiprocentní spoluúčast příjemce dotace. Část už Mateřídouška zaplatila, do konce roku ale musí sehnat více jak půl milionu, aby byla zaplacená celá. Z vlastních zdrojů už to nejde a jiná možnost není, proto vyhlásila veřejnou sbírku.

Celý článek najdete ZDE.

Zdroj: Sokolovský deník

Od rockerů přibylo 33 tisíc z 25. 3. 2019

eliskaChodov, Sokolov – Přesněji 32 800. Tolik peněz předali organizátoři benefičního koncertu Milan Beran a Jitka Červenková ředitelce Denního centra Mateřídouška Věře Bráborcové.
Koncert to byl už devátý v pořadí a sečteno za těch devět let, výsledná suma je díky kapelám, vstupnému i sponzorům a dárcům téměř čtvrt milionu korun.

Celý článek najdete ZDE.

Zdroj: Sokolovský deník

Jazykové bariéry zdolávali bez problémů z 21. 3. 2019

eliskaChodov – Chodovské sociálně terapeutické dílny DC Mateřídouška navštívili klienti a vychovatelé z partnerského zařízení z Irchenriethu u Weidenu.
Návštěvy jsou vzájemné a konají se už řadu let. Chodovští klienti si i letos připravili pro své hosty z Německa kulturní program, v němž zazněly české i moravské lidovky. Němci pro změnu přivezli překvapení. Vyrobili pro Mateřídoušku dřevěného zajíce a také společenskou hru.

Celý článek najdete ZDE.

Zdroj: Sokolovský deník

Tvrdí rockeři už vyzpívali pro Mateřídoušku přes 200 tisíc z 13. 3. 2019

eliskaChodov – I tvrdí rockeři mají měkká srdce. To říká už řadu let ředitelka Denního centra Mateřídouška Věra Bráborcová.

A má k tomu důvod. Za osm let, kdy se konají koncerty pro Mateřídoušku, už vyzpívali rockeři pro toto zařízení přes 200 tisíc korun. A v sobotu 16. března přibydou další peníze, připraven je totiž koncert devátý.

Celý článek najdete ZDE.

Zdroj: Sokolovský deník

O dílny Mateřídoušky je velký zájem z 28. 2. 2019

eliskaSokolov – Denní centrum Mateřídouška provozuje sociálně terapeutické dílny nejen v Chodově, ale i v Sokolově.

Jsou určené pro mládež a dospělé po skončení základní školní docházky, kteří se pro svůj handicap nedostanou třeba na učňovské obory. „Jejich handicap bývá středně těžký, ale spíš k tomu lehčímu, a lehčí. A jsou určeny i pro klienty s poruchou autistického spektra,“ vysvětlila ředitelka Mateřídoušky Věra Bráborcová.

Celý článek najdete ZDE.

Zdroj: Sokolovský deník

Dílny Mateřídoušky čeká v budoucnu stěhování z 26. 2. 2019

eliskaChodov - Sociálně terapeutické dílny chodovské Mateřídoušky se budou stěhovat do nových prostor. V současné době sídlí v areálu drobného zboží v soukromých prostorách. Nově by se měly přemístit do hospodářské části domu s pečovatelskou službou, tedy do prostor města.

Celý článek najdete ZDE.

Zdroj: Sokolovský deník

Větší prostor věnují ve stacionáři lidem s autismem z 30. 1. 2019

eliskaSokolov – Denní centrum Mateřídouška otevřelo v říjnu loňského roku stacionář i v Sokolově. Ten je stejně jako chodovský určen pro děti, mládež i dospělé se středně těžkým, těžkým a hlubokým mentálním a kombinovaným postižením. Mnohem více se tu ale chtějí věnovat klientům s poruchou autistického spektra. A dobrá zpráva určitě je, že stacionář stále nabízí volná místa.

Celý článek najdete ZDE.

Zdroj: Sokolovský deník

Bohemia Voice roztančili Mateřídoušku z 22. 1. 2019

eliskaChodov – Jsou to naši kamarádi. Říkají klienti Denního centra Mateřídouška o členech pražského vokálního kvartetu Bohemia Voice.

 

Celý článek najdete ZDE.

Zdroj: Sokolovský deník

Sokolovský stacionář Mateřídoušky otevře dveře z 19. 12. 2018

eliskaChodov – Vánoční pohodu a náladu ladí už od začátku týdne klienti Denního centra Mateřídouška. Celkem třikrát od pondělí do středy představili klienti se svými vychovateli své vánoční vystoupení návštěvníkům.

 

Celý článek najdete ZDE.

Zdroj: Sokolovský deník

Šikovné ruce Mateřídoušky vyzdobí vánoční domovy ze 17. 11. 2018

eliskaChodov – Potěšit své blízké krásným vánočním dárkem a současně tak podpořit Denní centrum Mateřídouška.

 

Celý článek najdete ZDE.

Zdroj: Sokolovský deník

Sokolovský stacionář Mateřídoušky otevře dveře z 25. 9. 2018

eliskaSokolov – Další sen manželů Bráborcových se stal skutečností. 24. září se podle nich zapíše zlatým písmem do historie Denního centra Mateřídouška. Slavnostně totiž otevřeli denní stacionář i v Sokolově.

 

Celý článek najdete ZDE.

Zdroj: Sokolovský deník

Ještěřice pomáhají 5. 9. 2018

eliskaKarlovarský kraj - Benefiční koncert, atraktivní běžecký závod a sérii charitativních pořadů chystá Nadační fond Ještěřice.

 

Celý článek najdete ZDE.

Zdroj: Sokolovský deník

Mateřídouška otevírá nový denní stacionář z 23. 8. 2018

eliskaSokolov - Dobrá zpráva pro klienty i jejich rodiče. Denní centrum Mateřídouška otevírá další stacionář i v Sokolově.

 

Celý článek najdete ZDE.

Zdroj: Sokolovský deník

V tělocvičně zazněl výbuch. 18. 5. 2018

eliskaSokolov – Že nemusí být chemie strašák, kterého se školáci bojí, ale může být dokonce zábavná, se snažili osmáci ze základní školy ve Švabinského ulici dokázat mladším spolužákům a také dětem z mateřinek a klientům Mateřídoušky.

 

Celý článek najdete ZDE.

Zdroj: Sokolovský deník

Díky Mateřídoušce má Chodov vlastní františky 9. 4. 2018

eliskaChodov – Prezentovat město s maximálním využitím lokálních výrobků a zapojením místních organizací a lidí. To je záměr chodovské radnice.

 

Celý článek najdete ZDE.

Zdroj: Sokolovský deník

Mateřídouška přivítala jaro 28. 3. 2018

eliskaChodov – Jaro je tady! Zvesela znělo denním stacionářem Mateřídouška po tři dny. Klienti spolu se svými vychovateli nacvičili pro pozvané hosty, rodiče a ostatní své blízké tradiční pásmo písniček a veršů, které byly věnovány nejen nadcházejícím Velikonocům, ale oslavě a přivítání jara jako takového.

Celý článek najdete ZDE.

Zdroj: Sokolovský deník

Rockeři vyzpívali pro Mateřídoušku téměř třicet tisíc 23. 3. 2018

eliskaChodov – Úplně skvělá akce! Perfektní! Příjemná atmosféra! Úžasní diváci. Jsme nadšení! Slovy chvály nešetřili na adresu benefičního koncertu ve prospěch chodovské Mateřídoušky ani organizátoři, ani ředitelka stacionáře, která převzala pro denní centrum 27 500 korun ze vstupného a od sponzorů.

Celý článek najdete ZDE.

Zdroj: Sokolovský deník

Metalové kapely zahrají na benefici pro Mateřídoušku 15. 3. 2018

eliskaChodov – Už poosmé se letos sjedou kapely extrémního stylu metalu do chodovské pivnice Skleník, aby si nejen zahrály, ale hlavně pomáhaly. A už poosmé to bude pomoc pro chodovský stacionář Mateřídouška.

Celý článek najdete ZDE.

Zdroj: Sokolovský deník

Mateřídouška obhájila Značku kvality 23. 1. 2018

eliskaChodov – Stacionář Denního centra Mateřídouška obhájil po třech letech Značku kvality v sociálních službách. Toto ocenění mají v republice jen tři podobná zařízení, která poskytují ambulantní služby klientům s handicapem.

Celý článek najdete ZDE.

Zdroj: Sokolovský deník

V plánu je moderní zázemí pro seniory a dílny pro Mateřídoušku 28. 12. 2017

eliskaChodov – Využít budovu, ve které sídlí pečovatelská služba, naplno. Zajistit seniorům nové, moderní prostředí. A současně umožnit Dennímu centru Mateřídouška používat prostory v objektu města. To jsou cíle, které si v Chodově dali pro příští rok.

Celý článek najdete ZDE.

Zdroj: Sokolovský deník

Sokolovský stacionář se stává skutečností 24. 12. 2017

eliskaSokolov – Dobrá zpráva pro všechny, kteří čekají na otevření stacionáře Denního centra Mateřídouška v Sokolově.

Celý článek najdete ZDE.

Zdroj: Sokolovský deník

Zimní notování Mateřídoušky 13. 12. 2017

eliskaChodov - Vánočně naladili všechny pozvané hosty na své tradiční vánoční besídce klienti a zaměstnanci Denního stacionáře Mateřídouška Chodov.

Celý článek najdete ZDE.

Zdroj: Sokolovský deník

Klienti Mateřídoušky nafotili kalendář 2. 11. 2017

eliskaChodov – Už jednou se dvě mladé maminky Petra Šetele a fotografka Lenka Průcha spojily pro dobrou věc. Tentokrát Petra zaměřila svou pozornost na Denní centrum Mateřídouška v Chodově.

Celý článek najdete ZDE.

Zdroj: Sokolovský deník

Lidem s postižením pomáhá Mateřídouška 24. 7. 2017

eliskaSokolovsko – Přesně 23.222 korun předal Nadační fond Ještěřice Dennímu centru Mateřídouška v Chodově. Právě tato suma je výtěžkem z víkendové charitativní akce Srdce slabším, které se zúčastnili také klienti Mateřídoušky. Ta vybrané finanční prostředky použije na sociální a terapeutickou činnost.

Celý článek najdete ZDE.

Zdroj: Sokolovský deník

Lidem s postižením pomáhá Mateřídouška 24. 7. 2017

eliskaKarlovarský kraj – Klienti Mateřídoušky vystupují na veřejnosti, prezentují se na různých akcích, na výstavách, vyrábějí krásné věci, které je možné zakoupit. Výčet aktivit je velmi široký, přesto veřejnost o činnosti tohoto zařízení často moc neví.

Celý článek najdete ZDE.

Zdroj: Sokolovský deník

Sportovci „vykopali" pro Mateřídoušku 25 tisíc 9. 7. 2017

eliskaVintířov – Vintířovští sportovci slavili kulatiny. Na své oslavy si pozvali fotbalový celek zvučného jména, ale hlavně se rozhodli podpořit dobrou věc. Klienti Denního centra Mateřídouška v Chodově si tak nejen užili bezva zábavu, ale zpět domů odjížděli i se šekem na 25 tisíc korun.

Celý článek najdete ZDE.

Zdroj: Sokolovský deník

Mateřídouška vybuduje nový stacioníř 8. 7. 2017

eliskaSokolovsko – Denní stacionář Mateřídouška bude fungovat i v Sokolově. Díky dotaci, kterou denní centrum obdrželo, se budova jídelny a družiny na bývalé 4. základní škole zrekonstruuje právě na stacionář. Budovu získala Mateřídouška už dřív bezplatným převodem od města Sokolov.
Celý článek najdete ZDE.

Zdroj: Sokolovský deník

Mateřídouška rozezpívala seniory 30. 3. 2017

eliskaDolní Rychnov – Jarní náladu, radost a potěšení přivezli klienti Denního centra Mateřídouška seniorům do Domu ošetřovatelské péče v Dolním Rychnově.
Celý článek najdete ZDE.


Zdroj: Sokolovský deník

Klienti vždycky najdou s Němci společnou řeč 16. 3. 2017

eliskaChodov - Že jsou jim jakékoli bariéry naprosto cizí, včetně těch jazykových, ukázali klienti chodovských sociálně terapeutických dílen, když za nimi na návštěvu přijeli hosté z podobného zařízení v Německu.
Celý článek najdete ZDE.

Zdroj: Sokolovský deník

Metal spojuje 14. 3. 2017

eliskaChodov - Je tomu už sedm a půl roku, kdy se poprvé zrodila myšlenka v hlavách Milana Berana a Jitky Červenkové, myšlenka uspořádat benefiční koncert na pomoc klientům Denního stacionáře Mateřídouška v Chodově.
Celý článek najdete ZDE.

Zdroj: Sokolovský deník

Chodit sama s bílou holí je velký problém 1. 2. 2017

eliskaChodov - Představte si, že jdete po chodbě, po níž chodíte denně několikrát, a někdo vám do cesty postaví třeba kbelík s vodou. Většinou se mu vyhnete, protože ho včas zbystříte. Teď si ale představte, že jste v tu chvíli zaneprázdněni třeba čtením v papírech nebo v mobilu. Anebo je na chodbě tma. Podobné situace musí nevidomí řešit dnes a denně. Do sociálně terapeutických dílen v Chodově začala v dubnu loňského roku chodit i Jarmila Pobišová, která má právě s prostorovou orientací velký problém.
Celý článek najdete ZDE.

Zdroj: Sokolovský deník

Psi pomáhají při terapiích 11. 1. 2017

eliskaChodov - Kontakt psa a člověka. Kontakt, který má pro člověka blahodárné a léčivé účinky po fyzické i psychické stránce. Na ten vsadili i v Denním stacionáři Mateřídouška. Canisterapii tam zprostředkovávají svým klientům už druhým rokem. A ti si mazlení s pejsky, hlazení i polohování pokaždé naplno užívají.
Celý článek najdete ZDE.

Zdroj: Sokolovský deník

Besídky v Mateřídoušce navodily vánoční atmosféru 19. 12. 2016

eliskaChodov - Vánoční besídky pro hosty, spolužáky i rodiče, příprava dárků pro své blízké, vystoupení při různých akcích, prodej výrobků na adventních trzích nebo výlet na Chebské vánoční trhy. Hektický předvánoční čas si naplno užili i klienti Denního centra Mateřídouška a sociálně terapeutických dílen v Chodově i Sokolově. „Je to pro ně náročné, ale i prospěšné, učí se pracovat i v mírném stresu," říká ředitelka denního centra Věra Bráborcová.
Celý článek najdete ZDE.

Zdroj: Sokolovský deník

Kabelky opět pomáhaly dětem 5. 12. 2016

eliskaKarlovy Vary - Pod vánočním stromem se sešlo několik žen, které si daly za cíl pomoci dobré věci. Třetí ročník Kabelkového veletrhu, který organizoval Dům dětí a mládeže Bludiště v Chodově ve spolupráci s Helenou Tomanovou. Výtěžek ze sbírky šel  Dennímu centru Mateřídouška v Chodově.
Celý článek najdete ZDE.

Zdroj: Karlovarský deník

V denním centru pomáhají klientům překonávat bariéry 2. 11. 2016

eliskaChodov - Posedět v restauraci, objednat si jídlo, zaplatit ho, nakupovat v supermarketech, jet se vykoupat do bazénu, vyrazit na procházku do lesa a třeba sbírat houby nebo cestovat letadlem. Pro většinu lidí běžné, někdy každodenní činnosti. Pro vozíčkáře, navíc s těžkým handicapem často velký problém. Přesto ani o tyto zkušenosti díky Dennímu centru Mateřídouška a jeho zaměstnancům nejsou připraveni.
Celý článek najdete ZDE.

Zdroj: Sokolovský deník

I handicapovaní dokáží vytvořit krásné věci 27. 10. 2016

eliskaChodov - Mají handicap, přesto vytvářejí krásné věci. Na prodejní výstavě v Městské galerii nabízejí klienti sociálně terapeutických dílen z Chodova a Sokolova své výrobky a sami si tak zároveň přispívají na akce, které pro ně pořádá Denní centrum Mateřídouška.
Celý článek najdete ZDE.

Zdroj: Sokolovský deník

Klienti chodí do dílen rádi. Pochlubili se výrobky a napekli koláče. 7. 10. 2016

eliskaChodov - Nejen prostory stacionáře si mohli prohlédnout ti, kteří dorazili na den otevřených dveří v Denním centru Mateřídouška. Zavítali i do chodovských sociálně terapeutických dílen.
Celý článek najdete ZDE.

Zdroj: Sokolovský deník

Klienti Mateřídoušky přivítali hosty. Zazpívali s nimi. 6. 10. 2016

eliskaChodov - Seznámit návštěvníky s tím, jak žijí lidé s handicapem, aby je přijali mezi sebe a neměli z nich obavy, představit aktivity ve stacionáři, jak probíhá běžný den, ukázat činnost v sociálně terapeutických dílnách. To vše je smyslem dne otevřených dveří v Denním centru Mateřídouška. Ten se konal v rámci Týdne pro sociální služby.
Celý článek najdete ZDE.

Zdroj: Sokolovský deník

STD v Sokolově navštěvuje skoro padesát klientů 5. 10. 2016

eliskaVedení města využilo pozvání sociálně terapeutických dílen, které v Sokolově provozuje sdružení Mateřídouška o.p.s., v rámci takzvaného Dne otevřených dveří, který se konal 5. října. Ráno sídlo navštívila místostarostka Renata Oulehlová. Odpoledne se na návštěvu vypravili starosta Jan Picka s místostarostou Karlem Jakobcem.
Celý článek najdete ZDE.

Zdroj: www.sokolov.cz

V terapeutických dílnách si Eliška našla mnoho přátel 22. 6. 2016

eliskaSokolov - Mladá, sympatická a nadaná dívka. Klientka sociálně terapeutických dílen v Sokolově. Kvůli onemocnění získanému během života nemůže najít běžné zaměstnání, tak dochází do Mateřídoušky, kde má mimo práci spoustu přátel. Přes nepřízeň osudu neztrácí optimismus a raduje se ze života. Taková je dvacetiletá Eliška Slavíková.
Celý článek najdete ZDE.

Zdroj: Sokolovský deník

Mateřídouška téměř 30 let pomáhá těm, kdo to potřebují 21. 6. 2016

materidouskaSokolov - Mateřídouška od roku 1990 jako první v Čechách poskytovala službu v podobě trvalé péče v denním stacionáři. Dnes už své služby rozšířila i o sociálně terapeutické dílny. Od začátku si pracovníci Mateřídoušky zakládají na individuálním přístupu ke klientům.
Celý článek najdete ZDE.

Zdroj: Sokolovský deník

Rozhovor s Berrym, organizátorem Benefice pro Mateřídoušku 19. 4. 2016

pegasUž je to pár týdnů, co proběhla Benefiční akce pro Mateřídoušku. Na našich stránkách jste si mohli přečíst rozhovory s vystupujícími kapelami a proč taky nevyzpovídat i organizátora akce, Berryho. Proč se Benefice koná, jaké byly začátky a další info…
Celý článek najdete ZDE.

Zdroj: www.obscuro.cz

Chodov opět podpoří Armádu spásy nebo Mateřídoušku 3. 2. 2016

pegasChodov - Celkem 920 tisíc korun formou dotací chce v letošním roce poslat do oblasti sociální péče, zdravotnictví a protidrogové prevence chodovská radnice. Je to o 150 tisíc více, než schvalovali radní v únoru roku 2015.
Celý článek najdete ZDE.

Zdroj: Sokolovský deník

Chodov uzavřel smlouvu s Denním centrem Mateřídouška 26. 12. 2015

pegasChodov - Denní centrum Mateřídouška a město Chodov stvrdily letité partnerství. A to podpisem smlouvy o vzájemné spolupráci. Pod dokument se podepsala ředitelka stacionáře Věra Bráborcová a starosta města Patrik Pizinger.
Celý článek najdete ZDE.

Zdroj: Sokolovský deník

Klienti i pracovnice Mateřídoušky dojali vánoční besídkou 17. 12. 2015

pegasChodov - Vánoční atmosféru navodila včera v Denním stacionáři Mateřídouška v Chodově vánoční besídka, kde si společně zazpívali nejen samotní klienti, ale také pracovnice i samotní rodiče
Celý článek najdete ZDE.

Zdroj: Sokolovský deník

Kabelky se změní v dětskou radost - 9. 12. 2015

pegasKarlovy Vary - V kavárně Becherplatzu se konal v pořadí už druhý kabelkový veletrh a znovu bylo z čeho vybírat. Kabelky byly na stolech, v kufrech i koších a nebylo ženy, která by odcházela s prázdnou. V loňském roce vydělala tato charitativní akce 90 tisíc. Letošní účet je stále otevřen.
Celý článek najdete ZDE.

Zdroj: Karlovarský deník

Karlovarský kraj ocenil prezidenta festivalu Bartošku - 4. 12. 2015

pegasKarlovarský kraj - Prezident Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary Jiří Bartoška, starosta Vesnice roku České republiky Luboš Pokorný, zakladatelka stacionáře pro postižené děti Věra Bráborcová a krajský radní Edmund Janisch získali ocenění v anketě Osobnost roku Karlovarského kraje 2015. Celý článek najdete ZDE.

Zdroj: Karlovarský deník

Klienti Mateřídoušky roztleskali seniory pohádkou - 13. 11. 2015

pegasDolní Rychnov - Klienti Denního centra Mateřídouška připravili seniorům z Dolního Rychnova velké překvapení. V perfektně připravených kostýmech jim předvedli hned několik pohádek najednou. Odměnou jim byl velký potlesk a úsměvy na tvářích seniorů.
Celý článek najdete ZDE.

Zdroj: Sokolovský deník

Klienty znám téměř důvěrně - 8. 11. 2015

pegasUž čtvrtstoletí pomáhá zdravotně postiženým lidem Denní centrum Mateřídouška v Chodově na Sokolovsku. V současné době se stará o sto klientů. Vedení stacionáře chce přitom své služby do tří let nabídnout i v nedalekém Sokolově.
Celý článek najdete ZDE.

Zdroj: iDNES.cz, Karlovy Vary

Mateřídouška se už 25 let stará o ty, kteří to potřebují - 4. 11. 2015

pegasChodov - Ve velkém včera denní stacionář Mateřídouška v Chodově oslavil významné výročí. O své klienty se stará už pětadvacet let. Jeho ředitelka Věra Bráborcová v rozhovoru říká, že důležitější než čísla je vykonaná práce.
Celý článek najdete ZDE.

Zdroj: Sokolovský deník

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

TV Studio Chodov natočilo o oslavách krátkou reportáž, kterou můžete shlédnout ZDE.

Denní stacionář Mateřídouška začne fungovat i v Sokolově - 4. 11. 2015

pegasChodov - Denní stacionář Mateřídouška v Chodově na Sokolovsku se stal nedílnou součástí života rodin s postižením v Karlovarském kraji. Přesně tak o něm mluví jeho ředitelka Věra Bráborcová, která včera společně s klienty a desítkami dalších lidí oslavila v Chodově 25. výročí od doby, kdy se dveře Mateřídoušky handicapovaným otevřely poprvé.
Celý článek najdete ZDE.

Zdroj: Sokolovský deník

Zvířata z Pegasu pomáhají Mateřídoušce - 3. 10. 2015

pegasDěpoltovice, Chodov - Již rok navštěvují klienti chodovského stacionáře Mateřídouška zvířátka v Jezdeckém klubu Pegas v Děpoltovicích. A funguje to i naopak, zvířata jezdí z Děpoltovic do Chodova, kde denní stacionář Mateřídouška sídlí.
Celý článek najdete ZDE.

Zdroj: Karlovarský deník

Zvířata z Pegasu pomáhají Mateřídoušce - 15. 9. 2015

pegasChodovské denní centrum Mateřídouška dostalo od Sokolova zdarma projektovou dokumentaci na sokolovský stacionář. Může tak rozjet kolotoč žádostí o dotace a poté uskutečnit plánovanou rekonstrukci v bývalé jídelně a družině základní školy v Sokolovské ulici.
Celý článek najdete ZDE.

Zdroj: Sokolovský deník

Ještěřice pořádala benefici pro postižené děti, vynesla přes 20 tisíc - 14. 9. 2015

pegasKraslice - V sobotu zafungovalo ve Stříbrné na Kraslicku skvěle spojení Srdce slabším, Ještěřice a Mateřídoušky. Šlo o charitativní akci, kterou pořádaly čtyři ještěřice pro postižené děti z chodovského stacionáře Mateřídouška.
Celý článek najdete ZDE.

Zdroj: Sokolovský deník

Nadační fond rozdělí peníze, chystá sérii charitativních akcí - 10. 9. 2015

pegasKraslice – Nadační fond Ještěřice připravuje sérii benefičních akcí. Díky výtěžkům z nich pak opět rozdělí peníze tam, kde je to zapotřebí. Už v sobotu se ve Stříbrné na prostranství u Márty uskuteční akce Srdce slabším.
Celý článek najdete ZDE.

Zdroj: Sokolovský deník