Napsáno životem

Divní lidé dělají divné věci

Autor PaJa 2011

O našich klientech a našich dětech s mentálním postižením se často říká, že jsou to divní lidé, kteří dělají divné věci... celý článek.

Boty, boty, botičky

Autor PaJa 2008 (odehrálo se na konci minulého století)

Nastaly podzimní plískanice a zima zaklepala na dveře. Letní ošacení a obutí bylo odloženo do skříní a regálů, ze kterých do botníků a na věšáky putovala po loňské zimě odložená teplá zimní výbava... celý článek.

Dárek

Autor PaJa 2006

„Víte, potřeboval bych dárek pro syna,“ odpověděl jsem a přitom se rozhlížel po nabízeném zboží. Zaujala mě vystavená sada Barbie panenek. Vypadaly pěkně a byly kupodivu i levné. Nebyly to ty pravé od Mattela, ale od nějaké ho pana Čonga nejspíš od Žluté řeky, ale třicet korun za kus, no, nekupte to?! ... celý článek.

Jak jsem málem narukoval

Autor PaJa 2005

Oslava osmnáctých narozenin našeho staršího postiženého syna měla dramaticky komickou předehru, kterou odstartoval dopis s pruhem adresovaný do jeho vlastních rukou. Nevím jak kdo, ale já dopisy s pruhem, bez ohledu na jejich barvu, nemusím... celý článek.

Obyčejný příběh

Autor PaJa 2000

Svět lidí s mentálním postižením je pro mnohé velkou neznámou, neboť od toho normálního světa je často více či méně izolován. Neznalost pak zákonitě plodí nepochopení, které brání plnohodnotné komunikaci mezi oběma světy. Lidé s mentálním postižením tak dlouhá léta nežili s námi, ale kdesi vedle nás ve fyzické a sociální osamělosti... celý článek.