Sledujte nás:

Říjnově listopadové aktuality

Vítejte u dalšího podzimního souhrnu toho, co se u nás v Mateřídoušce v poslední době událo. Kdybychom to měli shrnout jedním slovem, museli bychom sáhnout po výrazu „korona“. Však to sami dobře znáte. Covid-19 řádí po celé republice. V duchu těchto okolností jsme pochopitelně byli nucení omezit naše aktivity, minimálně směrem ven z Mateřídoušky. Koneckonců stejně teď nejde nikam chodit, protože je všechno zavřené. To ale neznamená, že by se během října a první poloviny listopadu vůbec nic nestalo. To tedy ne, přátelé. V říjnu proběhlo několik nestandardních, neřkuli výjimečných až svátečních událostí. Telegraficky:

  • Death metalisti z Chodova i dalších koutů naší republiky opět ukázali, že to, že vyznávají pro leckoho tvrdší styl hudby, z nich nedělá nějaké necity. Přestože se kvůli vládním opatřením hned dvakrát (nejprve v březnu, později v září) musel rušit jejich plánovaný benefiční koncert pro Mateřídoušku v pivnici Skleník, organizátoři akce v čele s panem Beranem a paní Červenkovou i tak vybrali od původně plánovaných účastníků štědrý příspěvek přesahující 31 tisíc Kč, který věnovali našemu dennímu centru. Velice děkujeme, jste frajeři a frajerky!
  • Uzavřeli jsme a vyhodnotili naši letní korespondenční soutěž o nejaktivnějšího posílače dovolenkových pohledů (ZDE).
  • Vyhlásili jsme soutěž o sběrače kaštanů a žaludů. Cílem bylo nasbírat co nejvíce těchto lesních plodů, abychom je posléze předali lesákovi panu Lubošovi a ten je obratem předal lesní zvěři. Soutěž v této době již skončila. V klání sběračů nešlo pouze o celkové největší nasbírané množství (měřené na kilogramy), ale i nejpohlednější či největší kaštan. Detaily včetně vítězů soutěže najdete ZDE.
  • Vyšlo další číslo časopisu Porozumění. K přečtení ZDE.
  • Ve čtvrtek 5. listopadu to bylo přesně 30 let, co jsme poprvé otevřeli brány našeho chodovského stacionáře. Původně jsme toto téměř neuvěřitelné jubileum chtěli oslavit ve velkém stylu v prostorách chodovského KASSu, nicméně epidemiologická situace nám to aktuálně nedovolí. Všichni se tak můžeme těšit na příští rok, kdy už určitě bude lépe a kdy si to více než bohatě vynahradíme! Více o jubileu najdete např. ZDE.

To by bylo ve stručnosti vše, co jsme měli na srdci. Zůstaňte zdrávi a brzy opět na počtenou.

Přihlášení