Sledujte nás:

Dění v Mateřídoušce v březnu a dubnu

Zdravíme vás, přátelé, již delší dobu jsme se neozvali a nenapsali, co se u nás v Mateřídoušce vlastně odehrává. Čím trávíme poslední dny a týdny? Ještě než na nás na všechny dopadla koronavirová krize, stihli jsme sice jedinou, zato však skvělou a tradičně nezapomenutelnou akci – náš oblíbený ples Harmonie v karlovarském Grandhotelu Pupp. Ten, jako tomu bylo i v mnoha předcházejících ročnících, opět moderoval pan Petr Rychlý. Nechyběla spousta tance, zábavný doprovodný program či tombola s mnoha zajímavými cenami.

Situace se dramaticky změnila v polovině března, kdy v rámci boje proti šíření koronaviru vláda ČR vydala nařízení, dle kterého jsme museli omezit provoz. Poprvé v historii našeho denního centra se tak stalo, že všechny služby zely prázdnotou. Tedy alespoň co se přítomnosti klientů denního centra týče. Všichni naši zaměstnanci se rázem změnili z vychovatelek, vychovatelů, pracovnic či pracovníků v sociálních službách na šičky a šiče roušek. Od poloviny března do dnešních dní jsme vyprodukovali přes čtyři tisíce roušek, které putovaly mj. na radnici města Chodov, chodovským hasičům a technickým službám, chodovským a novorolským seniorům, do nemocnice Ostrov, Karlovy Vary a do fakultní nemocnice Plzeň, řidičům kamionů či řidičům autobusů společnosti Ligneta. Rouškami jsme pochopitelně zásobili i naše klienty a jejich rodiny. Kromě šicích aktivit jsme ale nezapomněli ani na velikonoční přípravy. Upekli jsme nemalé množství beránků, které udělali radost mnoha spokojeným majitelům. Protože je obzvláště důležité dodržovat základní hygienická opatření, nechyběly beránkům roušky! A zapomenout nesmíme ani na to, že jsme pomáhali a stále pomáháme klientům, kteří bydlí v chráněných bytem společnosti Dolmen.

Všichni společně zažíváme nelehké období, které, doufejme, v dohledné době skončí a my se tak budeme moci vrátit alespoň do určité míry k životu, jak ho známe z doby před koronavirem. Myslíme na všechny naše klienty i jejich rodiny a velice se těšíme, až se opět potkáme v Mateřídoušce. Přátelé, kamarádi, nashledanou v lepších časech!

Přihlášení