Sledujte nás:

Únor 2019 u nás v Mateřídoušce

Sotva jsme se rozkoukali v novém roce, už máme za sebou další měsíc, pochopitelně také nabušený zážitky. Měsíc únor se tradičně nese ve znamení masopustního a karnevalového veselí. A nejinak tomu bylo i u nás.

Začali jsme účastí na besedě „Masopust“ v chodovské městské knihovně. Moc se nám líbila. Živě jsme diskutovali o masopustních zvycích, dobrém jídle a převlecích. Dozvěděli jsme se plno nových informací z historie tohoto svátku.

V půli měsíce jsme si tak jako každý měsíc zašpásovali s kulturou. Do chodovského stacionáře zavítali herci z našeho oblíbeného divadla „Letadlo“ a předvedli nám hru „Zima“. U jejich představení jsme se jako obvykle pořádně nasmáli. Ani mateřídouškovské dílny v kultuře nezaostávají, v únoru si nenechali ujít komediální zážitek z filmu „Jak se moří revizoři“, který shlédli v chodovském KASSu. Do KASSu jsme pak zamířili ještě jednou – byl tam pro nás přichystaný koncert „Rocková krabička“ a byl to tedy pořádný nářez!

Ovšem zdaleka největší událostí měsíce byl tradiční únorový karneval! Mateřídoušku ovládl rej masek. Některé z nich byly tak důmyslné, že jsme se navzájem skoro ani nepoznali. Tety si pro nás připravily rozličné soutěže a hry. Překvapil nás i kouzelník a také jeho pomocníci Bob a Bobek v obřím klobouku. Karnevalový den jsme završili nějakými těmi dobrůtkami a tanečním veselím. Bylo to zkrátka super!

Únor se taktéž nesl ve vzdělávacím duchu. Novému jsme se učili jednak my, když nás navštívila paní logopedka. Ale i naši rodiče měli možnost rozšířit si své obzory rozpravou s paní psycholožkou. Nejvytíženější však byli naši zaměstnanci. Pracovníci přímé péče se totiž zdokonalovali v terapeutické metodě snoezelen. Poté si prošli školením ohledně individuálního plánování. A aby toho nebylo málo, ještě jednu únorovou sobotu strávili pracovně. Tématem školení byl autismus a probíhalo s velkým odborníkem panem PhDr. Hynkem Jůnem Ph.D., který je mimo jiné zakladatelem a terapeutem Národního ústavu pro autismus (NAUTIS). Toto školení je pro náš tým obzvláště cenné, vzhledem k neuvěřitelné pracovní vytíženosti pana Jůna. Děkujeme všem zaměstnancům, že do své práce vkládají tolik nadšení a pomáhají nám tím dělat Mateřídoušku tím, čím je.

Přihlášení