Sledujte nás:

Červen, hurá ven!

Po měsíci vás opět všechny zdravíme. Naštěstí, jak jsme posledně doufali, se nic výjimečného v negativním slova smyslu nestalo a my vám tak po delší době můžeme přinést klasický měsíční přehled událostí.

Pomalu ale jistě se vracíme k zažitému režimu. V červnu jsme tak mohli absolvovat celou nálož oblíbených terapií – muzikoterapii, hipoterapii, zooterapii či canisterapii. Navíc nás navštívily i panenky-miminka, které jsme si mohli pořádně pochovat. Velice uklidňující záležitost. A relativní novinkou je tzv. bubnová terapie, kterou nás provází bubeník pan Standa.

Mimo těchto pravidelných aktivit jsme se zúčastnili i několika méně tradičních událostí. U příležitosti Dne dětí jsme si vyšlápli na Bílou vodu, abychom zde porovnali síly při mnoha různých soutěžích. Doplnění sil zajistilo následné opékání špekáčků. Ve stacionáři nás navštívily loutky a odehrály nám parádní divadelní představení. Na atletickém stadionu školního atletického klubu v Chodově se doslova rozeběhl (a taktéž úspěšně doběhl) již 20. ročník chodovské Maxištafety. Výtěžek z této akce byl i letos věnován našemu dennímu centru. Díky společnému úsilí mnoha statečných běžců, kteří se zapojili i navzdory dešti, se nakonec podařilo pro Mateřídoušku vybrat krásných 8 485 Kč. Velice všem děkujeme!

Duše každého správného dobrodruha ze sokolovských dílen si přišla na své, když jsme se vypravili na ranč do Krajkové. Nejenže jsme se svezli na koních, ale navíc jsme se vypravili po stezce krásnou krajinou v honbě za pokladem. Určitě nebudete překvapení, když vám řekneme, že se nám zvládl schovávat jen velice krátkou chvíli, než jsme ho úspěšně dopadli. Po nalezení pokladu jsme si ještě opekli buřty a společně se ocenili za snahu projevenou v průběhu celého školního roku. Fajnové zakončení.

A abychom nezapomněli, nechybělo ani obvyklé rozloučení se se školním rokem v chodovské restauraci Harmonie. To bylo sice o něco méně dobrodružné, zato však významně více orientované na kvalitní gastronomii. A to, milí přátelé, je taktéž velice fajn!

Přihlášení