Sledujte nás:

První podzimní měsíc aneb září 2020 v Mateřídoušce

Tak vás po delší odmlce opět zdravíme, přátelé a kamarádi Mateřídoušky. Rok 2020 tryskem pádí a než jsme se nadáli, přehoupl se do své závěrečně čtvrtiny. Pojďme se spolu nyní tak nějak v obvyklém duchu poohlédnout, co všechno zajímavého se nám událo přes letní prázdniny a na co navázalo září.

Červenec a srpen se nesly, jak už to tak koneckonců bývá, ve znamení příjemných letních teplot. Pravda, oproti roku 2019 byl letošek přeci jenom o trochu chladnější a také deštivější. Ale co si budeme povídat, už to kvůli velkému suchu bylo potřeba. Nicméně když se rtuť v teploměru vyšplhala k tropickým teplotám, neváhali jsme ani minutu, vytáhli jsme bazény a užívali si léto plnými doušky. Pochopitelně jsme oba letní měsíce nestrávili pouze relaxem ve vodě. Ze zajímavých akcí, které určitě stojí na tomto místě zmínit, bychom vypíchli letní příměstský tábor v Sokolově pořádaný městskou knihovnou Sokolov a společností FyzioArt. Zúčastnila se ho vychovatelka Terka a skupinka našich pěti nejdobrodružnějších klientů, kteří si v průběhu týdne společně se sokolovskými dětmi užili spoustu zábavy hraním různých her a soutěží. Léto, neléto, prázdniny, neprázdniny, letos byla Mateřídouška otevřená po celou dobu a probíhaly v ní všechny naše tradiční terapie – canisterapie, logopedie či muzikoterapie. Nechceme a nesmíme zapomenout ani na hudbení novinku v podání sokolovských dílen a chodovského stacionáře – na bubenickou skupinu No Problem! Jedná se o uskupení, které vzniklo během přelomu zimy a jara letošního roku pod vedením našeho bubeníka Standy. Kdybychom No Problem měli nějak jednoduše popsat, asi bychom řekli, že prostě nemá žádný problém nacvičit jakoukoliv bubenickou pecku a svojí energií a zápalem absolutně strhává všechny posluchače!

Naši bubeníci z No Problem celé léto pilně trénovali na své první veřejné vystoupení, které je čekalo v září, a sice slavnostní otevření nové budovy městské knihovny v Sokolově. To se dle očekávání vydařilo na výbornou. A nejinak tomu bylo i při jejich vystoupení na jiné akci, na charitativním festivalu Srdce slabším, který posledních mnoho let zaštiťuje nadační fond Ještěřice. Kromě senzačního vystoupení našich bubeníků si všichni, kdo dorazili sobotní zářijové odpoledne na Stříbrnou, užili program plný her, výborné občerstvení včetně cukrové vaty či získali možnost odnést si některou z mnoha „sprejovaných kérek“. Obřím překvapením pak byla nečekaná návštěva tzv. Sigi teamu, charitativního fotbalového týmu vedeného bývalým výborným ligovým střelcem Horstem Sieglem, jehož součástí jsou např. i Sagvan Tofi či moderátor TV Nova Petr Suchoň. Pánové ze Sigi teamu na pódiu vydražili dva týmové dresy, Sagvan Tofi zazpíval svůj šlágr „Dávej, ber“ a poté, co se se všemi vyfotili, opět odjeli. Ještěřice nám na konci povedeného dne předaly výtěžek z celé akce. Letos se i díky Sigi teamu vybralo v náš prospěch úžasných 32 982 Kč. Mockrát děkujeme!

Na Stříbrné je krásně nejen kvůli Ještěřicím a jejich akci, nýbrž také proto, že je tam klídek a pěkná příroda. Prostě ideální podmínky pro ozdravný pobyt, který jsme si tam letos uspořádali v penzionu Marty. Od pondělí do pátku jsme plnými doušky hltali čerstvý vzduch a vitamín D ze slunečních paprsků. Byla to paráda. V září jsme ještě například v Nové Roli pomáhali panu myslivci Lubošovi sázet stromy v nově založené aleji. Alej ponese jméno Mateřídouška, tak je jedině fér, že jsme také přiložili ruku k dílu. Zapomenout nesmíme ani na benefiční nohejbalový turnaj trojic „O pohár města Chodova“, jehož výtěžek se pánové nohejbalisti rozhodli věnovat Mateřídoušce. Za to jim patří velký dík! A poděkovat bychom chtěli i tzv. Mauerovcům. Duu, které nám přímo ve stacionáři v Chodově předvedlo dechberoucí pěvecké vystoupení doprovázené akordeonem. Pánové nám zazpívali a zahráli lidové moravské písně.

Přihlášení