Sledujte nás:

Leden 2020 u nás v Mateřídoušce

Je to tu, začal nám rok 2020 a my z něj už dokonce odkrojili první dílek. Bez dalšího zdržování si nyní na následujících pár řádcích pojďme zrekapitulovat, co jsme v lednu zažili.

Tak především jsme, jak je naším zvykem, nijak nelenili a pustili se s vervou do všemožných aktivit. Několikrát nás například navštívil pan Lev Havlíček, abychom se s ním ponořili do krás a tajů muzikoterapie. Příjemně naladění hudbou se nám pak mnohem lépe zdolávaly nástrahy, jaké nám do cesty kladla mluva a správná výslovnost. Na mysli pochopitelně máme logopedické lekce s paní magistrou Uhlíkovou. Prý jsme všichni velice šikovní a děláme pokroky. To bude určitě i tou hudbou. A aby to i našim rodičům nebylo líto, že máme tolik rozmanitých činností, připravili si naše tety něco i pro ně – nahlédnutí pod pokličku terapie zvané arteterapie.

Je jasně vidět, že se nebojíme poznávat neznámé a učit se novým věcem. Dobrým příkladem jsou pravidelné besedy, na které chodíme do městské knihovny. Tento měsíc jsme si spolu s paní knihovnicí povídali o umění a šli „Po stopách bájných hrdinů“…tedy jen obrazně. Ale i tak to bylo dobrodrůžo!

Určitě už jste dobře pochopili za tu dobu, co se rozepisujeme o našich akcích, že máme velice rádi jakoukoliv kulturu. V lednu jsme jich proto absolvovali hned několik – jednak nás svojí návštěvou poctily „Loutky v nemocnici“, viděli jsme divadelní představení „Pohádky ze zámku“ a v neposlední řadě jsme vyrazili do kina na film „Špindl 2″. Jednoznačně nejlepší ale bylo, když se za námi přišel podívat pan kouzelník se svými živými zvířecími kamarády. To prostě nemělo chybu! 

Přihlášení