Sledujte nás:

Mateřídouškové jaro

Jaro je fuč. I tak by se daly shrnout uplynulé tři měsíce. Pravda, byl by to takový velice líný souhrn. A jak známo, u nás v Mateřídoušce rozhodně lenoši nejsme. Tak si pojďme jarní období zrekapitulovat trochu obsáhleji.

Během jara jsme zažili nejedno divadelní představení. Např. nás navštívilo naše oblíbené divadlo Letadlo a zahrálo nám představení „Léto“. Jindy za námi přišlo divadlo Loutky v nemocnici a sehrálo nám pohádku s překvapením. Z kultury to samozřejmě nebylo vše. Naše bubenická kapela No problem vystoupila na Noci kostelů v Sokolově. A rozhodně nesmíme zapomenout na čarodějnický rej, který se prohnal Mateřídouškou v dubnu. To vám byla bžunda! Super také bylo, že za námi pravidelně chodili naši psí kamarádi. Canisterapie je totiž ideální balzám na nervy.

Po takovém relaxu jsme byli tak akorát připravení na nějakou akci v přírodě. A bylo jich dokonce hned několik. Jednou jsme se např. vydali na Bílou vodu v Chodově a upekli si výborné buřtíky. Jindy jsme cestovali do Jáchymova do tzv. Údolí mlýnků. Co to je? Na malém horském potůčku u Jáchymova tu klape několik desítek vyrobených mlýnků všemožných tvarů a velikostí. A od letoška tam najdete i jeden pravý nefalšovaný mateřídouškový. Pokud to tam neznáte, vřele doporučujeme! Také jsme se byli podívat na exkurzi v ekocentru Chodováček či jsme vycestovali na výlet do Jindřichovic. V červnu proběhl tradiční sportovní den, který se jako vždy nesl v duchu velkého přátelského zápolení s bohatými odměnami. A jako taková třešnička na dortu byla výprava do plzeňské zoologické zahrady za zvířátky a dalšími zážitky.

Navíc jsme na jaře nezaháleli ani po stránce vzdělávání. Pravidelně jsme chodili do knihovny na besedy na různá témata – např. o mořeplavcích či o nejslavnějších detektivech světa. A o spoustu nových informací a poznatků se obohatili i naši zaměstnanci. Školili se např. na téma kreativní činnosti, standardy kvality sociálních služeb, práce s klientem nebo poruchy autistického spektra.

Přihlášení