Sledujte nás:

Rozloučili jsme se se zimou

Hurá, jaro už je tady! Konečně jsme se dočkali hřejivých jarních paprsků a pomalinku, polehounku se nám příroda začíná opět zelenat. Ideální příležitost si zavzpomínat, co všechno nám přichystaly poslední dva měsíce a definitivně se tak rozloučit se zimou.

Hned na začátek musíme říct, že jsme teda ani trochu nezaháleli, covid necovid. Na plné obrátky jsme makali v dílnách i ve stacionáři. Jednak, jak praví jedno pradávné králičí moudro, práce šlechtí. Druhak, blíží se Velikonoce a tematické krásné dekorace se samy nevyrobí. A že jsme jich letos připravili – zajíčky, věnce, kuřátka, dokonce i beránky „zdravotníky“. Kromě práce ale taky samozřejmě byl čas na zaslouženou zábavu a odpočinek. Kupříkladu nás navštívilo divadlo Loutky v nemocnici a zahrálo nám představení „Pralidi“ a „O kůzlátcích“.

Pak za námi také často chodili naši psí canisterapeutičtí kamarádi. Není skoro nic lepšího, než se hlavou zabořit do huňatého psího kožichu a odpočívat. Jak už je nějakou dobu zvykem, taktéž jsme trénovali hru na bubny s naším vrchním bubeníkem Standou. To velice dobře pomáhá jako prevence omrzlých rukou. Což bylo obzvlášť v únoru potřeba, protože chvílemi byl opravdu slušný mráz. Na druhou stranu bylo i dost sněhu a to jsme taky nemohli nechat bez povšimnutí. Užili jsme si nejednu bobovačku, koulovačku nebo jen tak pohodovou procházku zasněženou krajinou. To vám byl takový balzám na duši. Zkrátka a dobře, jak je vidět, únor i březen v Mateřídoušce byl opět fajn. Teď už se ale těšíme na jarní pohodu. O té však až v dalším souhrnu.

Přihlášení