Sledujte nás:

Bylo, nebylo aneb jak jsme se měli v poslední době v Mateřídoušce? (druhé pololetí 2022 až první čtvrtletí 2023)

Zdravíme vás přátelé, už značnou dobu jsme se prostřednictvím těchto webových stránek neozvali a nedali vědět, jak se u nás v Mateřídoušce vlastně máme a co nás v uplynulých měsících potkalo. Pojďme to tedy napravit a zaměřit se na opravdu to nejzajímavější.

Mezi nejvýznamnější realizované akce bezesporu patří oslava výročí 30 let od založení chodovského denního stacionáře. Začátek zařízení se datuje do roku 1990, nicméně kvůli nepříznivé epidemiologické situace byly oslavy opakovaně přesouvány. Po dvou letech, kdy nám do cesty kladl překážky „zákeřňák covid“, to tentokrát konečně vyšlo. A jak se celá akce zdařila? Bez přehánění na jedničku. Podrobnosti o akci si můžete přečíst například v našem časopisu Porozumění (odkaz ZDE). Máte-li radši „pohyblivé obrázky“, můžete se podívat na více než hodinový záznam (odkaz ZDE)

Mimo oslavu výročí klienti a vychovatelé z Mateřídoušky navštívili několik plesů (např. ples pro seniory z Mírový nebo tzv. šnekovský ples), zúčastnili se tradičního charitativní akce Srdce slabším na Stříbrné, uspořádali halloweenský rej masek či vánoční besídku pro rodiče a hosty (odkaz na besídky ZDE). Pochopitelně nadšení jsme byli z celého toho předvánočního a vánočního času, který je pokaždé plný velkého očekávání.

Oblíbenou aktivitou byly pravidelné besedy s panem hajným Lubošem z Nové Role, které se konaly nejen přímo v prostorách denního stacionáře a sociálně terapeutických dílen, ale i v novorolských lesích, kde jsme několikrát pomáhali vysazovat nové stromky. Jednou jsme se dokonce zúčastnili večerního pozorování jelenů na Kladské a poslouchali jejich troubení.

Obzvlášť velkým zážitkem, který zanechal spoustu dojmů, byl výlet historickou lokomotivou do Chomutova do muzea železniční dopravy, kde si klienti mohli v depozitáři prohlédnout mnoho desítek různých lokomotiv, vagonů a jiné techniky.

Součástí programu byla i prezentace našich výrobků ze sociálně terapeutických dílen na prodejní výstavě Šikovné ruce v Městské galerii v DDM Bludiště. A to hned dvakrát – jednou v listopadu 2022, kdy jsme nabízeli zejména vánoční výrobky, a podruhé v březnu, kdy je výstava spíše s velikonočně jarní tématikou.

Přihlášení