Sledujte nás:

Mateřídouška a Značka kvality v sociálních službách

V roce 2014 získal chodovský denní stacionář Značku kvality v sociálních službách. V roce 2017 značku kvality poprvé obhájil s hodnocením čtyř hvězd a na podzim minulého roku absolvoval obhájení druhé. Při druhé obhajobě získal chodovský denní stacionář nejvyšší možné ocenění a to hvězd pět. Sokolovský denní stacionář získal v rámci první certifikace také nejvyšší ocenění. Mateřídouška se tak může pochlubit unikátem v Karlovarském kraji, kdy má dvě pracoviště denních stacionářů s nejvyšší certifikací.

Cílem Značky kvality v sociálních službách je poskytnout novým uživatelům sociální služby či zájemcům o ni, ale také jejich rodinným příslušníkům, jednoznačnou informaci o tom, jakou kvalitu mohou od života v daném zařízení sociálních služeb očekávat. Jde o systém externí certifikace, který je založen na tzv. udělování hvězd. V praxi tak již při vstupu do zařízení uvidí jak jeho nový uživatel, tak případně i jeho rodina, zda jde např. o zařízení dvouhvězdičkové nebo pětihvězdičkové. Značka kvality v sociálních službách hodnotí všechny důležité aspekty poskytování sociální služby a to pouze z jednoho úhlu pohledu – z pohledu samotného uživatele této sociální služby.

Značka kvality v sociálních službách je součástí prestižního vládního Programu Česká kvalita garantujícího objektivitu a nezávislost svých značek. Česká kvalita je program podpory prodeje kvalitních výrobků a poskytování kvalitních služeb podporovaný vládou České republiky.

Velké poděkování patří všem zaměstnancům stacionářů, kteří jsou hlavními nositeli kvalitní péče i klientům a jejich rodinám za důvěru a dlouhodobou podporu.      

Přihlášení